NORMATIVA GENERAL DEL TORNEIG:

1ª Edició Blood Gamper 2021
Normativa General del Torneig:

  • Data: 9 d ‘Octubre
  • Ubicació: Societat Coral L’Espiga de les Corts. Carrer Joan Gamper 30, 08014 Les Corts – BARCELONA
  • Es tracta d ‘un torneig de caire popular.
  • No es un torneig NAF.
  • Format: 3 partides en un dia, Resurrection, sistema suïs i tres rondes.
  • Reglament d’aplicació Blood Bowl 2020.
  • En cap cas es farà us del procediment il·legal.
  • Primer encreuament aleatori i posteriors encreuaments utilitzant sistema suïs (primer contra segon, tercer contra quart,…)
  • Puntuació: S’utilitzarà la següent fórmula: Punts totals= (Partits Guanyats x 300) + (Partits Empatats x 100 ) + (Touch downs x 10) + (Casualities x 2). En cas d’empat es valorarà la puntuació dels contrincants anteriors.
  • En cas d’abandonament s’atorga Victoria 2-0 i Casualities 2-0 al guanyador.
  • Horari: Recepció de jugadors (8:20h-8:50), Sorteig d’emparellaments 8:55h, 1ªPartida (9h-11:30h), 2ªPartida (12h-14:30h), 3ª Partida (15:30-18h) Entrega de Premis (18:30h)
  • El participant que no arribi abans de les 8:50h es considerarà no presentat i perdrà el dret de participar al torneig. Aquesta situació es greu ja que perjudica al contrincant i a l’organització.
  • Cada partida durarà 2h30′. S’avisarà quan es porti la meitat de temps jugant, es a dir a la 1h15′. S’avisarà quan quedin 10 minuts, a partir d’aquest moment s’ha d’acabar el torn per part del dos jugadors i ja no es podrà fer cap altre torn.
  • Cada torn dura 4 minuts per jugador. Es recomana utilitzar cronòmetre per tal de no excedir-se en el temps.
  • Un cop acabat el partit s’ha d’omplir l’acta, signar-la per part del dos jugadors i entregar-la a la taula del comissari.
  • El participant que arribi més de 5 minuts tard al inici del partit se li penalitzarà amb un touchdown en contra.
  • Cost de d’inscripció: 10€ que inclouen participació al torneig, entrepà més beguda i participació en sorteig de premis.
  • Places limitades a 30 participants.
  • Assignació de places segons ordre de pre-inscripció.

CREACIÓ DE L’EQUIP

Roster i creació de l’equip:
-Obligatori fer-se equip d’ 11 jugadors mínim abans de cap Star Players (0-2).

Tier 1: 1.050.000 monedes d’or- 5 primary skills (cap jugador pot apilar habilitats)
Equips Tier1: Amazones, chaos dwarfs, Norse, dark elves, dwarfs, humans, lizardmen, old world alliance, orc, undead, skaven, wood elves

Tier 2: 1.100.000 monedes d’or – 5 primary skills + 1 secondary skill (un jugador pot apilar dos habilitats)
Equips Tier 2: High Elves, tomb kings, vampire, black Orcs, chaos, pacto chaos, pro elves, Imperial nobility, necromantic, nurgle, underworld, khorne, slann

Tier 3: 1.150.000 monedes d’or – 5 primary skills + 2 secondary skills (un jugador pot apilar dos habilitats sempre i quan les dues no siguin secondary skills)
Equips de Tier 3: Goblins (soborno gratis), Halflings (Chica blood weiser gratis), Ogre y Snotling (novatos embravecidos gratis)

-Qualsevol habilitat doble es podrà canviar per una simple si el jugador ho prefereix.

-Incentius: Animadoras temporales, Ayudantes a tiempo parcial, Cambiaclimas, Barriles de Bloodweiser, Entrenamientos adicionales, sobornos, apotecario errante, ayudante morge, médico de la peste, Cheff maestro Halfling, Bugman, Árbitro poco imparcial.

-Les cartes no estan permeses.

-Per l’equip que porti les miniatures pintades (mínim tres colors) se li regala una animadora i un assistent d’entrenador.

STAR PLAYERS:
-Star Players: Tier1 (un màxim), Tier 2 (un màxim), Tier3 (dos màxim)
-Els Star Players Morg and Thorg i Deeproot Strongbranch passen a tenir Mighty Blow +1 en comptes de +2.
-Si els dos equips porten el mateix Star Player el poden jugar tots dos.
Star players permesos:
ALIANZA DEL VIEJO MUNDO: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Rumbelow Sheepskin, Grim Ironjaw, Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill , Mighty Zug, Frank ‘n’ Stein, Grak & Crumbleberry, Deeproot Strongbranch (MB +1), Griff Oberwald , Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
ALTOS ELFOS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Gloriel Summerbloom, Willow Rosebark , Eldril Sidewinder, Zolcath the Zoat, Grak & Crumbleberry, Roxanna Darknail , Morg ‘n’ Thorg (MB+1), Lucien Swift & Valen Swift
AMAZONAS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill, Mighty Zug, Zolcath the Zoat, Grak & Crumbleberry, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
DEMONIOS DE KHORNE: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Hakflem Skuttlespike, Glart Smashrip, Grak & Crumbleberry, Lord Borak the Despoiler, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
ELEGIDOS DEL CAOS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Hakflem Skuttlespike, Glart Smashrip, Grak & Crumbleberry , Lord Borak the Despoiler, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
ELFOS OSCUROS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Gloriel Summerbloom, Willow Rosebark, Eldril Sidewinder, Zolcath the Zoat, Grak & Crumbleberry, Roxanna Darknail , Morg ‘n’ Thorg (MB +1), Lucien Swift & Valen Swift ,
ELFOS SILVANOS : Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Gloriel Summerbloom, Willow Rosebark, Eldril Sidewinder, Zolcath the Zoat, Grak & Crumbleberry, Roxanna Darknail, Morg ‘n’ Thorg (MB +1), Lucien Swift & Valen Swift
ENANOS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Skrull Halfheight, Rumbelow Sheepskin, Grim Ironjaw,Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill, Mighty Zug, Frank ‘n’ Stein, Grak & Crumbleberry, Deeproot Strongbranch (MB +1), Griff Oberwald, Morg ‘n’ Thorg
ENANOS DEL CAOS: Akhorne The Squirrel , Helmut Wulf, Skrull Halfheight, Rumbelow Sheepskin, Hakflem Skuttlespike , Glart Smashrip, Grim Ironjaw, Grombrindal, The White Dwarf, The Black Gobbo, Grak & Crumbleberry , Lord Borak the Despoiler, Varag Ghoul-Chewer, Morg ‘n’ Thorg
GOBLINS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Hakflem Skuttlespike, Glart Smashrip, The Black Gobbo, Grak & Crumbleberry, Varag Ghoul-Chewer, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
HALFLINGS: Akhorne The Squirrel , Helmut Wulf, Rumbelow Sheepskin, Grim Ironjaw, Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill, Mighty Zug, Frank ‘n’ Stein, Grak & Crumbleberry , Deeproot Strongbranch, Griff Oberwald, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
HOMBRES LAGARTO: Akhorne The Squirre, Helmut Wulf, Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill , Mighty Zug, Zolcath the Zoat, Grak & Crumbleberry, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
HUMANOS: Akhorne The Squirrel, Akhorne The Squirrel, Rumbelow Sheepskin, Grim Ironjaw, Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill, Mighty Zug, Mighty Zug, Grak & Crumbleberry, Deeproot Strongbranch (MB+1), Griff Oberwald , Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
INFRAMUNDO Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Hakflem Skuttlespike, Glart Smashrip, The Black Gobbo, Grak & Crumbleberry, Varag Ghoul-Chewer, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
NIGROMANTES: Akhorne The Squirrel, Bryce ‘The Slice’ Cambuel, Helmut Wulf, Skrull Halfheight, Wilhelm Chaney, Frank ‘n’ Stein , Grak & Crumbleberry, Gretchen Wächter,
NOBLES IMPERIALES: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Rumbelow Sheepskin, Grim Ironjaw , Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill, Mighty Zug, Mighty Zug, Grak & Crumbleberry, Deeproot Strongbranch (BM+1), Griff Oberwald , Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
NO MUERTOS: Akhorne The Squirrel , Akhorne The Squirrel , Helmut Wulf, Skrull Halfheight, Wilhelm Chaney, Frank ‘n’ Stein, Grak & Crumbleberry, Gretchen Wächter
NÓRDICOS: Akhorne The Squirrel , Helmut Wulf, Rumbelow Sheepskin, Grim Ironjaw, Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill , Mighty Zug, Zolcath the Zoat, Frank ‘n’ Stein, Grak & Crumbleberry, Deeproot Strongbranch, Griff Oberwald , Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
NURGLE: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Hakflem Skuttlespike, Glart Smashrip , Grak & Crumbleberry, Lord Borak the Despoiler, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
OGROS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Rumbelow Sheepskin, Grim Ironjaw, Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill, Mighty Zug, The Black Gobbo, Frank ‘n’ Stein, Grak & Crumbleberry, Deeproot Strongbranch (MB+1), Griff Oberwald, Varag Ghoul-Chewer, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
ORCOS NEGROS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Helmut Wulf, Grak & Crumbleberry, Varag Ghoul-Chewer, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
RENEGADOS DEL CAOS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Hakflem Skuttlespike, Glart Smashrip, Grak & Crumbleberry, Lord Borak the Despoiler, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
REYES FUNERARIOS: Akhorne The Squirrel, Bryce ‘The Slice’ Cambuel , Helmut Wulf, Skrull Halfheight, Wilhelm Chaney, Frank ‘n’ Stein, Grak & Crumbleberry, Gretchen Wächter
SKAVEN: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Hakflem Skuttlespike, Glart Smashrip , The Black Gobbo, Grak & Crumbleberry, Varag Ghoul-Chewer, Varag Ghoul-Chewer (MB+1)
SLANN (Naf): Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Grombrindal, The White Dwarf, Karla Von Kill , Mighty Zug, Zolcath the Zoat, Grak & Crumbleberry, Morg ‘n’ Thorg
SNOTLINGS: Akhorne The Squirrel, Helmut Wulf, Hakflem Skuttlespike, Glart Smashrip, The Black Gobbo, Grak & Crumbleberry, Varag Ghoul-Chewer, Morg ‘n’ Thorg (MB+1)
UNION ÉLFICA: Akhorne The Squirrel , Helmut Wulf, Gloriel Summerbloom, Willow Rosebark, Eldril Sidewinder, Zolcath the Zoat, Grak & Crumbleberry, Roxanna Darknail , Morg ‘n’ Thorg (MB+1) , Lucien Swift & Valen Swift
VAMPIROS: Akhorne The Squirrel, Bryce ‘The Slice’ Cambuel, Helmut Wulf, Skrull Halfheight, Wilhelm Chaney, Frank ‘n’ Stein, Grak & Crumbleberry, Gretchen Wächter