Dimarts 17 Març 2015

El divendres 13 de març a les 19 h. va tenir lloc a l’ Ajuntament de Les Corts un concert de la Coral de L’Espiga de Les Corts dirigida per la nostra directora titular Elisenda Saladrigues.


L’acte es va celebrar en el vestíbul principal de l’edifici històric, que ara té el nom de Espai Expositiu Les Corts, on des de primers del mes de febrer fins al 23 de març s’ha instal·lat una mostra expositiva, molt ben dissenyada, en la que es pot veure l’evolució de la nostra entitat tan arrelada al barri de Les Corts i que al llarg dels seus 90 anys ha sabut adaptar-se als temps canviants que han transcorregut des la seva fundació, l’any 1924, fins als moments actuals.
 
L’acte va començar amb uns breus paraules de salutació i d’ agraïment del nostre president Manel Ollés per la gentilesa de l’Ajuntament d’haver fet aquesta mostra pública de la nostra Societat durant tots aquests anys i d’haver-nos convidat a cantar abans de concloure l’exposició.
 
Va respondre la consellera Sra. Àngels Ventura en nom del regidor Senyor Antoni Vives elogiant la tasca feta per la nostra entitat i desitjant-nos uns altres 90 anys de trajectòria semblant.
 
A continuació la nostra directora va anunciar les primeres obres  que obrien el nostre concert.
Aquest estava format per vuit obres d’autor i de cançons tradicionals de diferents indrets, que darrerament havíem cantat en diversos concerts. El públic, incondicional que s’havia aplegat a l’espai, sobrepassant la cinquantena de persones, ens va premiar amb uns generosos aplaudiments que van ser correspostos amb un bis, La gavina, del mestre  F.Sirés.
 
La celebració va seguir amb una festiva copa de cava la qual va fer augmentar el nivell de germanor i alegria entre tots els cantaires autoritats i assistents.


Més, sobre…:

exposició
,
concert
,
coral